Перейти к содержимому

Форум города Белая Церковь


Фотография
* * * * - 2 Голосов

Тур выходного дня


 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 368

#361 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 477 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 31 Март 2018 - 17:34

     Рік минулий був насичений на події , багато чого нового було в моєму житті і подорожей також ... дещо з того вже опубліковано , а дещо не вистачило часу і можливості , але по троху буду викладати  - може кому то є цікавим . 

     

     Весна хоч із запізненням але розпочалась -тож вітаю всіх мандривників-дослідників з новим 2018-м сезоном !!! 

 

     Ну що ж ... поки день ще не дуже довгий та й з погодою щось не дуже , сніг тілько станув і скрізь болото , пропоную такий коротенький але насичений маршрут : 

 

     БЦ - Щербаки - Антонів - Тхорівка - Квітневе - БЦ

 

     Комплекс млинів у Щербаках , костел-зіккурат у Антонові та палац Страшинських у Тхорівці були описані в більш ранніх постах на цій гілці форуму  тож хочу зупинитися саме на с.Квітневе .

     

      Для мене с.Квітневе , що знаходиться лише у 7-ми км від м.Сквира , без перебільшення стало відкриттям року ! Я й не сподівався у нашій найближчій окрузі знайти ще один палац ( ... ну палацик  ... та хай навіть садибу )  в інтернеті про нього повний вакуум - хто не вірить спробуйте  .  Як же я його знайшов - випадково через супутник сервісу гугл мапс побачив "підозрілий" об'єкт і вирішив як буде можливість то й перевірити - ну от і перевірив .

 

IMG_4056n.jpg

 

   Ну і про сам палац , точніше все що вдалось знайти : до 1947р. село носило назву Казимирівка ; за Похилевичем належить Петру Адамовичу Потоцькому що мешкає у селі Турбіївка ...

   Л.Похилевич видав свої "Сказания о населенных местностях Киевской губернии " в 1864р. я ж вважаю що палац збудовано наприкінці  ХІХ-го початку  ХХ-го ст.

 

IMG_3536n.jpg

 

IMG_3525n.jpg

 

 

IMG_4060n.jpg

 

IMG_3520.jpg

 

IMG_3518n.jpg

 

   Палац в доброму стані ( що і так видно на фото ) , а як на реалії нашого життя так взагалі в відмінному . А все тому що в ньому на данний час розміщується аж чотири "установи"  відповідно до 4-х сторон світу , так і кількості фасадів , так і кількості входів-виходів у ньому  - а це : бібліотека ; клуб ; фельдшерський пункт ; Церква !. Приходиш так до бібліотеки ...читаєш , йдеш до клубу ...диспутуєш про прочитане ...отримуєш по пиці , переміщуєшся до фельдшера і на ранок всі разом замолюють гріхи у церкві - і це все не залишаючи палац )))))

 

   P.S. Координати  на гугл мапс 49.706488, 29.584389 , відстань від БЦ до с.Квітневе  50 км , якщо їхати запропонованим маршрутом загальний пробіг складе 125 км . Дороги - до Сквири нормально , а от " по селах " тре їхати обережно - разом з снігом пішов і асфальт ...

   P.P.S. Іхати на Квітневе тільки серез Сквиру - Домантівку  !!! ( з траси БЦ - Кременець з поворотом на с.Ями трохи ближче але сільські грунтові дороги такою погодою  не пройти ... ями ...)


Сообщение отредактировал acorn: 31 Март 2018 - 17:37

 • 4

#362 Ali4ka

Ali4ka

  Кулинар Года - 2014 + Мисс Форума - 2014

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPipPip
 • 6 690 сообщений
 • Район:Центр
 • Пол:

Отправлено 04 Май 2018 - 13:37

Ребятки, кто то был в этом году в Рогачах?
 • 0

#363 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 477 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 04 Май 2018 - 22:17

Тетіїв.

 

    Все що я донедавна знав про це місто з точки зору збереженної архітектурної спадщини так це існування каплички-усипальниці родини Свейковських . І хоча торік ми  були транзитом цим містом - віднайти її нам так і не вдалося , але  деда з сусідньої теми своїми дописами допоміг віднайти місцерозташування  пам'ятника архітектури національного значення - каплиці Свейковських  , що і стало поштовхом для подальших пошуків.

   Пошуки ... інтернет - це сила ! ... якось віднайшов в неті інвестиційний паспорт Тетіїва а там перелік пам'яток історії та архітектури і от у ньому було зазначено маєток (фільварок) Морочинської ... йой і поМорочився я з пошуком того маєтку , єдине що вдалося  віднайти на просторі інтернету так це фото маєтку на офіційному сайті Тетіївської міськради - все ж він існує !!! Далі діло  стало  ... і тут вже спрацювало діло принципа - віднайти і тчк ! що й було зроблено .

 

  Маєток Марії Іванівни Морочинської  , як що точніше будинок керуючого маєтком ,  графиня постійно  не мешкала у Тетієві а довірила керівництво пану Прежецеховському  що й мешкав у ньому . Стосовно дати будівництва інформації роздобути не вдалося я ж вважаю що цей будинок збудовано наприкінці ХІХ ст.

 

IMG_6297n.jpg

 

IMG_6308n.jpg

 

    Варто сказати що з оригінального декору мало що лишилося , та й планування зазнало змін ( хоча і не суттєвих - замуровано декілька дверних пройомів ) що не дивно бо за радянщини в маєтку був гуртожиток.

    

    Окрім самого маєтку зберіглися і фільваркові будівлі : 

 

IMG_6291n.jpg

 

IMG_6294n.jpg

 

IMG_6325.jpg

 

    Що ще є подивитися у Тетієві ? - млин "Порхун" збудований німецькими колоністами у 1820р , наврядчи він тоді мав такий вигляд - думаю те що є збудовано на початку ХХст. 

 

IMG_20180422_163537n.jpg

 

    Наразі млин використовують як склад реманенту сортивної секції , тож звичного звалища ви тут не побачите що є гут !

 

IMG_20180422_163952n.jpg

 

    Спливають останні дні садиби останього власника млина Цуцмана ... за радянщини у ньому зробили інкубатор ( до речі при пошуку маєтку Морочинської кілька місцевих направляли нас саме сюди ... ??? ... ) ... тепер від одноповерхової садиби лишився лише сум ...і погріб ...

 

IMG_20180422_161255n.jpg

 

  А ще зберігся і комплекс земської лікарні ( початок ХХст ) 

 

IMG_6281n.jpg

 

    Костел  св.Яна Пепомуцека 1820рр будівництва ( сховався за стіною поруч з капличкою )  зазнав кілька перебудов за радянщини - спершу з нього зробили кінотеатр і збоку добудували двоповерхову добудову , у 1980хх до всього того ще добудували - що з того вийшло сховано за парканом давно не працюючого заводу " СТИМУЛ ".

 

IMG_20180329_145732n.jpg

 

    Ну і наостанок те з чого все починалось - капличка Свейковських  ( разом з костелом - в центрі фото за парканом ) , фото не попсове  але все без прикрасс - чиста натура . ( фото не фонтан  телепон + сутінки ,  тож вибачайте )

 

IMG_20180329_192712n.jpg

 

   P.S. Координати маєтку Морочинської на гугл мапс 49.358015, 29.672621

 

   P.P.S. Дякую  Oleksandr Oberemok за витрачений особистий час та за  експрес екскурсію містом Тетіїв  :td:  


Сообщение отредактировал acorn: 04 Май 2018 - 22:22

 • 2

#364 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 477 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 18 Сентябрь 2018 - 21:45

   В продовження маршруту БЦ - Руда - Безпечна - Чубинці - Буки ( Суслов ) добавлено ще дві відносно старі панські садиби , а саме :

 

   Лише 20 км від Буків ( це якщо трохи по полях їхати , а як асфальтом то 30км ) в с.Саверці знаходиться палац Цицілії Веккер .

   Не знаю хто то вона була , але за ствежденням вікіпедії  Веккери були останніми крупними земельними власниками ( а не власниками села , як стверджують совкові енциклопії ) Саверців . Ще вікіпедія каже "  ... що в селі Саверцях у 1900 році нараховувалось 99 господарств та 1412 десятин землі, половина якої належала поміщику Белінському.Після його смерті поміщиком у Саверцях став Веккер, якого в 1918 р вигнали селяни, а старий поміщицький будинок спалили. У новому будинку, де жив Веккер, зараз розміщена загальноосвітня школа І-ІІ ступенів." . Хоч стаття якась не дуже логічна і трохи ломана але на основі того можна припустити приблизну дату будівництва палацу як початок ХХст .

 

IMG_20180915_170039n.jpg

 

IMG_20180915_170208nn.jpg

 

IMG_20180915_171225.jpg

 

    Фото канеш не айс - телефон + майже сівше сонце , але принаймі маємо факт існування палацу . Стосовно внутрішнього декору - в середину попасти не вийшло ( неділя то все ж є вихідний ) , а через вікна наявність хоч якоїсь ліпнини помічена не була . Сам маєток як став школою пройшов кілька етапів добудов але автентична частина дуже добре проглядається ! А ще  збереглися оригінальні суцільні гранітні східці на ганку !

 

   Якщо проїхати ще 10км то в с.Романівка можна відвідати садибу - музей Радянсько-Українського письменника Максима Рильського .

   Батько майбутнього письменника  мав трьох синів : Іван ( 1879 р.н. ) , Богдан (1882 р.н. ) та Максим ( 1895 р.н. ) . Після смерті батька родина  отримала у спадок маєток в  400 десятин в с.Романівка , а ще дуже великі борги. Тому у 1902р родина вимушена покинути Київ і переїхати до родового маєтку у с.Романівка . Треба зазначити що на той час їх "палац" був трохи більшим від звичайної селянської хати , але зусиллями старших братів їм вдалося погасити борги , більш того напередодні революції збудувати чималу садибу ( хоча й занадто спрощену відносно зовнішнього декору - так і не скажеш що то дореволюційна будівл ) . В новий час в новій садибі влаштували школу а з 1993р музей . Щодо старого "палацу"  то у 1970-80хх його залишки було згорнуто бульдозером і лише акварель місцевого художника написана по старій пам'яті може сказати де провів своє дитинство Максим Рильський .

 

IMG_20180915_183603n.jpg

 

Від старого маєтку Рильських ще лишився погріб але зробити якісне його фото не було можливості - осінь , ніч настає несподівано рано. 

   

 

P.S. Традиційно про дороги - асфальт більш менш нормальний скрізь ( за винятком грунтовок - там ваабще асфальта немає ), але в темряві ночі з'являються несподівані подинокі ями - тре бути уважним . 

        Стосовно відстаней , якщо вирішите відвідати Саверці і Романів дорогою через Пищики - Великополовецьке - Кожанку то вийде лише 120 км в обидві сторони .

 

P.P.S. А взагалі можна влаштувати окремий тур "Місцями Максима Рильського " ще відвідати залишки садиби Сцибор-Рильського ( родича Рильських , до котрого малий Максим часто бував у гості ) в с.Бровки Перші та школа у с.Вчерайшеє де у 1920хх роках М.Рильський працював вчителем ( за неперевіреною інформацією то також є панський маєток ! ) 


Сообщение отредактировал acorn: 18 Сентябрь 2018 - 21:50

 • 3

#365 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 477 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 02 Ноябрь 2018 - 20:29

*
Популярное сообщение!

"Місцями Максима Рильського"     БЦ - Романівка - Вчорайшеє - Бровки Перші - БЦ 

 

   Про родинну садибу Рильських у с.Романівка написано постом вище то ж перейдемо до наступного місця пов'язаного з життям М.Рильського .

 

  с.Вчорайшеє.

 

     Саме тут М.Рильський кілька років у 20-х роках 20ст пропрацював вчителем у місцевій школі . Сподівання що школа колись була панським палацом не виправдалась але принаймі зберіглась ,хоча стан не більш ніж на трійочку ( половина заднього фасаду обвалилася - зараз намагаються зашити профнастилом , але завдяи цьому можна роздивитися "конструктив" будівлі - дерев'яний обкладений цеглою ) . Колись на стіні цієї школи була пам'ятна табличка присвячена М.Рильському  " В цій школі працював ... " але коли збудували нову школу табличку перенесли на нову совкову будівлю ... доволі нелогічне рішення , хоча я вже майже навчився не дивуватися людській глупості .

 

IMG_20180922_084753n.jpg

 

    с.Бровки Перші  маєток Сцибор-рильських ( середина 19ст.) 

 

    Саме тут М.Рильський ще малим хлопцем часто гостював у своїх родичів ( історія і більше фото на m-a-d-m-a-x.livejournal.com/353641.html ) .

    Просто не віриться що лише за 8-м років живий палац було доведено до стану цілковитої руїни - але це так ...можемо ... 

Спочатку з палацу забрали шифер , потім в металолом пішло кровельне залізо ( ще старе панське , поверх якого і було покладено шифер ) ну а далі сніг дощ ... і знов людський фактор - майже всі балки перекриття пішли на дрова та й цеглу теж потрохи колупають ...

   Важко спрогнозувати скільки при такому темпі "руйнації" ще можна бути споглядати на руїни палацу - то ж поспішайте побачити  хоч палацові стіни  ... 

    І все ж ... на початку 2000-хх приїздили спадкоємці колишніх власників - просили віддати їм палац під садибу-готель ...певен що  місцеве чиновництво захотіло доброго хабара ... після того спадкоємці більше вже не приїздили ( принаймі інфи не має ) ... як то кажуть " коли не собі не людям - маємо те що маємо " ....

 

IMG_20180922_095558n.jpg

 

Парковий фасад

 

IMG_20180922_094919n.jpg

 

IMG_20180922_095039n.jpg

 

 

    Традиціно про дороги , загальний пробіг трохи більше 200км  , іхав через Ружин ...від Кривошиїнців дороги майже немає - швидкість від 20 до 50 км/год . ями чи не по коліна ...

 

P.S. Ніц мови .


Сообщение отредактировал acorn: 02 Ноябрь 2018 - 20:33

 • 5

#366 GLAZ

GLAZ

  Писатель

 • Пользователь+
 • PipPipPipPip
 • 506 сообщений
 • Район:tar-mas
 • Пол:

Отправлено 27 Декабрь 2018 - 19:22

Є така тема "Гірськолижний відпочинок", якщо є бажання приєднуйтесь

 http://bc-city.com/t...k/#entry1839068


 • 0

#367 Клемали

Клемали

  Прописанный

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPipPip
 • 10 868 сообщений
 • Пол:

Отправлено 17 Январь 2019 - 17:05

Неплохая подборка по Киевской области

 

19 сіл біля Києва: які варто відвідати

Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/article/1219_19-sel-vozle-kieva.htm?fbclid=IwAR0sakDOq-w9ql_JnQLvTe7FrT1jge8m-v5Y6D4wDvYtpiIpQ5Kp5lwtK8M


 • 0

#368 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 477 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 27 Февраль 2019 - 20:06

     Терра Інкогніта - саме такою для мене виявилася територя Христинівського району Черкаської області.

     

     Навіть важко уявити що лише в 30 км від Умані з її надрозкрученою "Софієвкою" знаходиться цілий скарб з чотирьох вцілілих панських маєтків розміщених у селах - сусідах (правда п'ятий маєток що в с.Шельпахівка стоїть трохи осторонь від цих чотирьох але відносно Умані відстань буде така ж - 30-35 км). 

 

     БЦ - Ботвинівка - Лещинівка - Пеніжкове - Чайківка - Шельпахівка - БЦ

 

     Одразу вибачаюсь за якість телепоно-фото.

 

     с.Ботвинівка садиба Гуляницького Дарія Валентьвича (імовірно кінець 19-го - початок 20 ст.)

 

IMG_20181104_095525n.jpg

 

     Варто сказати що з точки зору автентичності ця садиба є найкраще збереженою з усіх садиб цього туру, у кожній кімнаті зберіглася ліпнина на стелі (окрім другого поверху - там не був, не бачив), а ще кафельні печі і навіть кахельна плитка у передпокої !!!

     Донедавна (до 2013р) у садибі розміщувалася школа, варто сказати що сучасна двоповерхова школа фактично прибудована до старої садиби - тож одразу цю садибу з дороги і не побачити - треба трохи обійти оту сучасну школу (вона також не працює - немає кого вчити ...немає дітей...).

 

IMG_20181104_100010n.jpg

 

IMG_20181104_095033_1n.jpg

 

       с.Лещинівка  садиба Лозинських (імовіро середина 19ст) 

 

       У цій садибі також розміщена школа, проте вже діюча ...але ... в цьому випадку нову школу не добудовували а надбудовували до "старої" - у 1953-58рр було добудовано другий поверх, у якому році голофний фасад було "прикрашено" уніфікованою совковою  плиткою мені невідомо. Завдяки такій "реконструкції" стара панська виглядає звичайною недолугою совковою забудовою ...я навіть хотів проїхати повз, але вирішив об'їхати ту школу кругом - і як виявилося не схибив - отої плитки будівничим кумунізму вистачило лише на фасад ! так що парковий фасад лишився фактично автентичним - навіть сандрики над вікнами лишилися - мабуть лень було їх збивати ... Думаю що в оригіналі садиба була вкрита тинькуванням але після руйнівної пожежі в період 1941-45рр (точно встановити не вдалося) садиба-школа стояла без покрівлі до 1953р , більш того "реконструкція" розтяглася на ще 5-ть років - аж до 1958р.

       

     Але як би не було - це все ж старовинний панський будинок, забув сказати що під усією площиною садиби розміщується цокольний поверх (зараз у ньому облаштовані кухня-столова, класи з трудового виховання і навіть цівілізовані туалети). Фактично поруч (200-300м) береглося дещо з фільварку - комора, майстерня-кузня і ще щось - місцеві казали що багато чого але брак часу ...буде на інший раз.

 

IMG_20181104_102845n.jpg  

IMG_20181104_103052n.jpg

 

    с.Пеніжкове садиба  Русецьких (вважається 1861р.)

 

    У цій же садибі також була школа - але лише у одній кімнаті що виходить на гранітну терасу та й то лише невеликий проміжок часу -1970-80хх роках. А загалом палац було поділено на комунальні квартири у яких проживало аж 15-ть родин, зараз же живе лише одна бабця на весь палац ... централізованого водопостачання немає, каналізації також (що випливає з першого), газу також немає ... все на  що спромоглася радянська влада так це "лямпочка Ілліча"...

     Завдяки гостинності останньої мешканки палацу вдалося лічной персоной ліцезрєть остаткі билой розкоші - пара кахельних кохельних груб та старий паркет у передпокої, що також є немало.

 

IMG_20181104_105803n.jpg

 

     Парковий фасад вразив масивною терасою з тесаних гранітних блоків !!!

 

IMG_20181104_110604n.jpg

 

IMG_20181104_110712.jpg

     

     Окрім самого палацу ( адже реальних розмірів просто не видно за традиційною зельонкою) збереглися і інші господарчі будівлі, одна з яких  зі слів тої самої останьої мешканки також була палацом у якому жило старше покоління власників а у палаці з колоннами (фото вище) мешкали  брат з сестрою. Малоімовірно що так все було саме так як розповіла бабця адже відстань між палацами не більше 100м  та й навіщо будувати другий палац якщо і у старому (як виявилося) місця вистачило на аж 15-ть родин ?! Проте споруда та не без зовнішніх (до середини потрапити нажаль не вдалося) елеменів зовнішнього оздоблення та й за масивністю не поступається "головному" палацу ... але що то є насправді - ще один палац (може його будували на заміну старого ? адже обидва "палаци" мають схожу "Г" - подібну будову  ) чи господарська будівля ? - потребує додаткового дослідження.

 

IMG_20181104_112255n.jpg

 

IMG_20181104_112559n.jpg

 

    З фільварку зберігся у доброму стані магазин (раніше так називалися склади), за конструктивним виконанням дещо схож на склад Браницьких - також має з боку в'їзд для гужового транспорту до цокольного поверху.

 

IMG_20181104_113601n.jpg

 

 

     Далі буде.


 • 2

#369 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 477 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 27 Февраль 2019 - 22:42

      Продовження

 

БЦ - Ботвинівка - Лещинівка - Пеніжкове - Чайківка - Шельпахівка - БЦ

 

 

     с.Чайківка садиба Гуляницького Івана Валентьовича 1905р.  

 

     Просто неймовірно що садиби що належали рідним братам Гуляницьким що знаходяться у с.Ботвинівка та с.Чайківка  змогли зберегтися !!!

     Ще більш неймовірно що садиба їх третього рідного брата Каєтана частково збереглася у с.Ботвинівка - лише у 300-400 метрах від садиби Дарія (Даріуша) Валентьовича ... але у настільки перебудованому вигляді що  зовсім не відрізнити від типового електричного млина 1970рр... і лише на одній стороні, що густо поросла лісом, завдяки збереженим зовнішнім оздобленням вікон у вигляді сандриків та старій цеглі ручного формування можна сказати що то є залишки якоїсь дореволюційної забудови. Нажаль фото тої садиби вийшли ну зовсім низької якості - так що соромно їх виставляти.

     І ще, загалом братів Гуляницьких було четверо - ще був Антоній  але про нього нічого не відомо, більш того його немає а ні у списку землевласників Уманського уєзда згідно списків а ні у 1910р а ні у 1914-му ... немає про нього згадки і серед власників у списку населених місць 1900р.  ... хоча за Епштейном Ботвинівка перейшла до братів Даріуша, Антонія та Каєтана а Чайківка відійшла до Яна (Івана) ...можливо четветрий брат продав свій спадок ...а може і загинув ... то є невідомо .

 

    Садиба Івана Валентьовича Гуляницького вражає своїми розмірами, складним асиметричним плануванням та красивою цегляною кладкою (стилем) про те це доволі логічно адже його земельна власність складалася з 350-ти десятин ріллі (350,5 га) а у братів було  значно менше: Каєтан мав 237 десятин а Дарій 224 десятини .

 

IMG_20181104_115058n.jpg

 

    Кому тіль не була домівкою ця садиба : після революції з 1921р. агрошкола  , у 1922р окуповано штабом Котовсько що придушував селянські повстання на Христинівщині та сусідніх уєздах, з 1935 року влаштували сіротинець, у 1970-хх-80хх був пункт допризовної підготовки що обслуговував весь район, зі слів місцевих дуже незначний період навіть алко-диспансер (витверезник) був ...у 1990-ті садиба стояла пусткою поступово руйнуючись  аж поки садибу не викупив невідомий бізнесмен - розпочалися роботи з відновлення:прибрано аварійний дах (над одноповерховою частиною садиби), демонтовано гнилу підлогу, зроблено металевий каркас сходів на другий поверх, стіни другого поверху укріплено стяжками від розтріскування стін ... зроблено чимало але за паростю бузини та акації видно що остані декілька років ремонтні роботи не провадяться , більш того на сторінках інтернет часопису "контракти юа" є згадка що у 2016 році було оголошення про продаж цієї садиби за 1 млн грн ....

 

IMG_20181104_120633.jpg

 

 

    З декору вцілів лише дерев'яне різьблення ганку та залишки ліпнини .

 

IMG_20181104_115554n.jpg

 

    

    с.Шельпахівка садиба Чарновського (імовірно середина19ст., село придбано від Потоцьких у 1811р. )

 

    Це найменш збережена з точки зору автентичності садиба Хрестинівського району, лише при уважному огляді можна впізнати у тому колишню садибу збудовану в стилі або з елементами неоготики .

   Останні роки садиба використовувалася як сільський клуб, зараз пустка ...

 

IMG_20181104_134235.jpg

 

     чи не єдиний збережений елемент декору - оригінальний цементний фриз між цоколем та житловим поверхом.

 

IMG_20181104_133243.jpg

 

    Чарновські були добрими господарниками, мали гуральню на якій працювало від 14 до 24 робітніків, у 1900-му році об'м виробництва склав 55 200руб., гуральня не збереглася. 

     А ще Чарновські мали млин що переробляв на рік до 30 000 пудів збіжжя, млин зберігся!

 

IMG_20181104_134856.jpg

 

     На шляшу до Шельпахівки у с.Верхнячка знайшли дуже цікаву будівлю у ідеальному стані але без будь яких табличок чи надписів про приналежність до якоїсь установи ... за архітектурою - стара дореволюційна забудова - або якась управа або міністерська школа ... єдине що я знайшов по цій будівлі на теренах інтернету - це Верхнянський сільський музей але без "опознавательных знаков"  окрім "1989" - що явно не є датою будівництва.

 

IMG_20181104_124803n.jpg

 

IMG_20181104_124818n.jpg

 

IMG_20181104_124909n.jpg

 

IMG_20181104_124939n.jpg

 

    

     Загальний пробіг 320 км  з яких одеською трасою 180 км, їздив пізньої осені 18-го року - поді на трасі ще був нормальний асфальт ... не скажу як зараз на всій цій ділянці але біля Ставищ дуже багато ям глибиною не менше ніж 10см ...важко уявити що робиться на простих регіональних дорогах.

 

    P.S. Вітаю всіх з новим туристичним сезоном, бажаю нових пригод, відкриттів, емоцій .... і щоб вітання було вже зовсім казкове - бажаю нових якісних доріг, скрізь !!!


 • 2
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных