Перейти к содержимому

Форум города Белая Церковь


Фотография
* * * * - 2 Голосов

Тур выходного дня


Сообщений в теме: 366

#361 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 475 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 31 Март 2018 - 17:34

     Рік минулий був насичений на події , багато чого нового було в моєму житті і подорожей також ... дещо з того вже опубліковано , а дещо не вистачило часу і можливості , але по троху буду викладати  - може кому то є цікавим . 

     

     Весна хоч із запізненням але розпочалась -тож вітаю всіх мандривників-дослідників з новим 2018-м сезоном !!! 

 

     Ну що ж ... поки день ще не дуже довгий та й з погодою щось не дуже , сніг тілько станув і скрізь болото , пропоную такий коротенький але насичений маршрут : 

 

     БЦ - Щербаки - Антонів - Тхорівка - Квітневе - БЦ

 

     Комплекс млинів у Щербаках , костел-зіккурат у Антонові та палац Страшинських у Тхорівці були описані в більш ранніх постах на цій гілці форуму  тож хочу зупинитися саме на с.Квітневе .

     

      Для мене с.Квітневе , що знаходиться лише у 7-ми км від м.Сквира , без перебільшення стало відкриттям року ! Я й не сподівався у нашій найближчій окрузі знайти ще один палац ( ... ну палацик  ... та хай навіть садибу )  в інтернеті про нього повний вакуум - хто не вірить спробуйте  .  Як же я його знайшов - випадково через супутник сервісу гугл мапс побачив "підозрілий" об'єкт і вирішив як буде можливість то й перевірити - ну от і перевірив .

 

IMG_4056n.jpg

 

   Ну і про сам палац , точніше все що вдалось знайти : до 1947р. село носило назву Казимирівка ; за Похилевичем належить Петру Адамовичу Потоцькому що мешкає у селі Турбіївка ...

   Л.Похилевич видав свої "Сказания о населенных местностях Киевской губернии " в 1864р. я ж вважаю що палац збудовано наприкінці  ХІХ-го початку  ХХ-го ст.

 

IMG_3536n.jpg

 

IMG_3525n.jpg

 

 

IMG_4060n.jpg

 

IMG_3520.jpg

 

IMG_3518n.jpg

 

   Палац в доброму стані ( що і так видно на фото ) , а як на реалії нашого життя так взагалі в відмінному . А все тому що в ньому на данний час розміщується аж чотири "установи"  відповідно до 4-х сторон світу , так і кількості фасадів , так і кількості входів-виходів у ньому  - а це : бібліотека ; клуб ; фельдшерський пункт ; Церква !. Приходиш так до бібліотеки ...читаєш , йдеш до клубу ...диспутуєш про прочитане ...отримуєш по пиці , переміщуєшся до фельдшера і на ранок всі разом замолюють гріхи у церкві - і це все не залишаючи палац )))))

 

   P.S. Координати  на гугл мапс 49.706488, 29.584389 , відстань від БЦ до с.Квітневе  50 км , якщо їхати запропонованим маршрутом загальний пробіг складе 125 км . Дороги - до Сквири нормально , а от " по селах " тре їхати обережно - разом з снігом пішов і асфальт ...

   P.P.S. Іхати на Квітневе тільки серез Сквиру - Домантівку  !!! ( з траси БЦ - Кременець з поворотом на с.Ями трохи ближче але сільські грунтові дороги такою погодою  не пройти ... ями ...)


Сообщение отредактировал acorn: 31 Март 2018 - 17:37

 • 4

#362 Ali4ka

Ali4ka

  Кулинар Года - 2014 + Мисс Форума - 2014

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPipPip
 • 6 682 сообщений
 • Район:Центр
 • Пол:

Отправлено 04 Май 2018 - 13:37

Ребятки, кто то был в этом году в Рогачах?
 • 0

#363 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 475 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 04 Май 2018 - 22:17

Тетіїв.

 

    Все що я донедавна знав про це місто з точки зору збереженної архітектурної спадщини так це існування каплички-усипальниці родини Свейковських . І хоча торік ми  були транзитом цим містом - віднайти її нам так і не вдалося , але  деда з сусідньої теми своїми дописами допоміг віднайти місцерозташування  пам'ятника архітектури національного значення - каплиці Свейковських  , що і стало поштовхом для подальших пошуків.

   Пошуки ... інтернет - це сила ! ... якось віднайшов в неті інвестиційний паспорт Тетіїва а там перелік пам'яток історії та архітектури і от у ньому було зазначено маєток (фільварок) Морочинської ... йой і поМорочився я з пошуком того маєтку , єдине що вдалося  віднайти на просторі інтернету так це фото маєтку на офіційному сайті Тетіївської міськради - все ж він існує !!! Далі діло  стало  ... і тут вже спрацювало діло принципа - віднайти і тчк ! що й було зроблено .

 

  Маєток Марії Іванівни Морочинської  , як що точніше будинок керуючого маєтком ,  графиня постійно  не мешкала у Тетієві а довірила керівництво пану Прежецеховському  що й мешкав у ньому . Стосовно дати будівництва інформації роздобути не вдалося я ж вважаю що цей будинок збудовано наприкінці ХІХ ст.

 

IMG_6297n.jpg

 

IMG_6308n.jpg

 

    Варто сказати що з оригінального декору мало що лишилося , та й планування зазнало змін ( хоча і не суттєвих - замуровано декілька дверних пройомів ) що не дивно бо за радянщини в маєтку був гуртожиток.

    

    Окрім самого маєтку зберіглися і фільваркові будівлі : 

 

IMG_6291n.jpg

 

IMG_6294n.jpg

 

IMG_6325.jpg

 

    Що ще є подивитися у Тетієві ? - млин "Порхун" збудований німецькими колоністами у 1820р , наврядчи він тоді мав такий вигляд - думаю те що є збудовано на початку ХХст. 

 

IMG_20180422_163537n.jpg

 

    Наразі млин використовують як склад реманенту сортивної секції , тож звичного звалища ви тут не побачите що є гут !

 

IMG_20180422_163952n.jpg

 

    Спливають останні дні садиби останього власника млина Цуцмана ... за радянщини у ньому зробили інкубатор ( до речі при пошуку маєтку Морочинської кілька місцевих направляли нас саме сюди ... ??? ... ) ... тепер від одноповерхової садиби лишився лише сум ...і погріб ...

 

IMG_20180422_161255n.jpg

 

  А ще зберігся і комплекс земської лікарні ( початок ХХст ) 

 

IMG_6281n.jpg

 

    Костел  св.Яна Пепомуцека 1820рр будівництва ( сховався за стіною поруч з капличкою )  зазнав кілька перебудов за радянщини - спершу з нього зробили кінотеатр і збоку добудували двоповерхову добудову , у 1980хх до всього того ще добудували - що з того вийшло сховано за парканом давно не працюючого заводу " СТИМУЛ ".

 

IMG_20180329_145732n.jpg

 

    Ну і наостанок те з чого все починалось - капличка Свейковських  ( разом з костелом - в центрі фото за парканом ) , фото не попсове  але все без прикрасс - чиста натура . ( фото не фонтан  телепон + сутінки ,  тож вибачайте )

 

IMG_20180329_192712n.jpg

 

   P.S. Координати маєтку Морочинської на гугл мапс 49.358015, 29.672621

 

   P.P.S. Дякую  Oleksandr Oberemok за витрачений особистий час та за  експрес екскурсію містом Тетіїв  :td:  


Сообщение отредактировал acorn: 04 Май 2018 - 22:22

 • 2

#364 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 475 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 18 Сентябрь 2018 - 21:45

   В продовження маршруту БЦ - Руда - Безпечна - Чубинці - Буки ( Суслов ) добавлено ще дві відносно старі панські садиби , а саме :

 

   Лише 20 км від Буків ( це якщо трохи по полях їхати , а як асфальтом то 30км ) в с.Саверці знаходиться палац Цицілії Веккер .

   Не знаю хто то вона була , але за ствежденням вікіпедії  Веккери були останніми крупними земельними власниками ( а не власниками села , як стверджують совкові енциклопії ) Саверців . Ще вікіпедія каже "  ... що в селі Саверцях у 1900 році нараховувалось 99 господарств та 1412 десятин землі, половина якої належала поміщику Белінському.Після його смерті поміщиком у Саверцях став Веккер, якого в 1918 р вигнали селяни, а старий поміщицький будинок спалили. У новому будинку, де жив Веккер, зараз розміщена загальноосвітня школа І-ІІ ступенів." . Хоч стаття якась не дуже логічна і трохи ломана але на основі того можна припустити приблизну дату будівництва палацу як початок ХХст .

 

IMG_20180915_170039n.jpg

 

IMG_20180915_170208nn.jpg

 

IMG_20180915_171225.jpg

 

    Фото канеш не айс - телефон + майже сівше сонце , але принаймі маємо факт існування палацу . Стосовно внутрішнього декору - в середину попасти не вийшло ( неділя то все ж є вихідний ) , а через вікна наявність хоч якоїсь ліпнини помічена не була . Сам маєток як став школою пройшов кілька етапів добудов але автентична частина дуже добре проглядається ! А ще  збереглися оригінальні суцільні гранітні східці на ганку !

 

   Якщо проїхати ще 10км то в с.Романівка можна відвідати садибу - музей Радянсько-Українського письменника Максима Рильського .

   Батько майбутнього письменника  мав трьох синів : Іван ( 1879 р.н. ) , Богдан (1882 р.н. ) та Максим ( 1895 р.н. ) . Після смерті батька родина  отримала у спадок маєток в  400 десятин в с.Романівка , а ще дуже великі борги. Тому у 1902р родина вимушена покинути Київ і переїхати до родового маєтку у с.Романівка . Треба зазначити що на той час їх "палац" був трохи більшим від звичайної селянської хати , але зусиллями старших братів їм вдалося погасити борги , більш того напередодні революції збудувати чималу садибу ( хоча й занадто спрощену відносно зовнішнього декору - так і не скажеш що то дореволюційна будівл ) . В новий час в новій садибі влаштували школу а з 1993р музей . Щодо старого "палацу"  то у 1970-80хх його залишки було згорнуто бульдозером і лише акварель місцевого художника написана по старій пам'яті може сказати де провів своє дитинство Максим Рильський .

 

IMG_20180915_183603n.jpg

 

Від старого маєтку Рильських ще лишився погріб але зробити якісне його фото не було можливості - осінь , ніч настає несподівано рано. 

   

 

P.S. Традиційно про дороги - асфальт більш менш нормальний скрізь ( за винятком грунтовок - там ваабще асфальта немає ), але в темряві ночі з'являються несподівані подинокі ями - тре бути уважним . 

        Стосовно відстаней , якщо вирішите відвідати Саверці і Романів дорогою через Пищики - Великополовецьке - Кожанку то вийде лише 120 км в обидві сторони .

 

P.P.S. А взагалі можна влаштувати окремий тур "Місцями Максима Рильського " ще відвідати залишки садиби Сцибор-Рильського ( родича Рильських , до котрого малий Максим часто бував у гості ) в с.Бровки Перші та школа у с.Вчерайшеє де у 1920хх роках М.Рильський працював вчителем ( за неперевіреною інформацією то також є панський маєток ! ) 


Сообщение отредактировал acorn: 18 Сентябрь 2018 - 21:50

 • 3

#365 acorn

acorn

  Друг семьи

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPip
 • 1 475 сообщений
 • Район:леван
 • Пол:
 • Город:bc

Отправлено 02 Ноябрь 2018 - 20:29

*
Популярное сообщение!

"Місцями Максима Рильського"     БЦ - Романівка - Вчорайшеє - Бровки Перші - БЦ 

 

   Про родинну садибу Рильських у с.Романівка написано постом вище то ж перейдемо до наступного місця пов'язаного з життям М.Рильського .

 

  с.Вчорайшеє.

 

     Саме тут М.Рильський кілька років у 20-х роках 20ст пропрацював вчителем у місцевій школі . Сподівання що школа колись була панським палацом не виправдалась але принаймі зберіглась ,хоча стан не більш ніж на трійочку ( половина заднього фасаду обвалилася - зараз намагаються зашити профнастилом , але завдяи цьому можна роздивитися "конструктив" будівлі - дерев'яний обкладений цеглою ) . Колись на стіні цієї школи була пам'ятна табличка присвячена М.Рильському  " В цій школі працював ... " але коли збудували нову школу табличку перенесли на нову совкову будівлю ... доволі нелогічне рішення , хоча я вже майже навчився не дивуватися людській глупості .

 

IMG_20180922_084753n.jpg

 

    с.Бровки Перші  маєток Сцибор-рильських ( середина 19ст.) 

 

    Саме тут М.Рильський ще малим хлопцем часто гостював у своїх родичів ( історія і більше фото на m-a-d-m-a-x.livejournal.com/353641.html ) .

    Просто не віриться що лише за 8-м років живий палац було доведено до стану цілковитої руїни - але це так ...можемо ... 

Спочатку з палацу забрали шифер , потім в металолом пішло кровельне залізо ( ще старе панське , поверх якого і було покладено шифер ) ну а далі сніг дощ ... і знов людський фактор - майже всі балки перекриття пішли на дрова та й цеглу теж потрохи колупають ...

   Важко спрогнозувати скільки при такому темпі "руйнації" ще можна бути споглядати на руїни палацу - то ж поспішайте побачити  хоч палацові стіни  ... 

    І все ж ... на початку 2000-хх приїздили спадкоємці колишніх власників - просили віддати їм палац під садибу-готель ...певен що  місцеве чиновництво захотіло доброго хабара ... після того спадкоємці більше вже не приїздили ( принаймі інфи не має ) ... як то кажуть " коли не собі не людям - маємо те що маємо " ....

 

IMG_20180922_095558n.jpg

 

Парковий фасад

 

IMG_20180922_094919n.jpg

 

IMG_20180922_095039n.jpg

 

 

    Традиціно про дороги , загальний пробіг трохи більше 200км  , іхав через Ружин ...від Кривошиїнців дороги майже немає - швидкість від 20 до 50 км/год . ями чи не по коліна ...

 

P.S. Ніц мови .


Сообщение отредактировал acorn: 02 Ноябрь 2018 - 20:33

 • 5

#366 GLAZ

GLAZ

  Участник

 • Пользователь+
 • PipPip
 • 475 сообщений
 • Район:tar-mas
 • Пол:

Отправлено 27 Декабрь 2018 - 19:22

Є така тема "Гірськолижний відпочинок", якщо є бажання приєднуйтесь

 http://bc-city.com/t...k/#entry1839068


 • 0

#367 online Клемали

Клемали

  Прописанный

 • Пользователь+
 • PipPipPipPipPipPip
 • 10 847 сообщений
 • Пол:

Отправлено 23 минут назад

Неплохая подборка по Киевской области

 

19 сіл біля Києва: які варто відвідати

Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/article/1219_19-sel-vozle-kieva.htm?fbclid=IwAR0sakDOq-w9ql_JnQLvTe7FrT1jge8m-v5Y6D4wDvYtpiIpQ5Kp5lwtK8M


 • 0
Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных