Перейти к содержимому

Форум города Белая Церковь

Фотография
* * * * - 2 Голосов

Тур выходного дня

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 362

#361 acorn

acorn

Друг семьи

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPip
  • 1 473 сообщений
  • Район:леван

Отправлено 31 Март 2018 - 17:34

Рік минулий був насичений на події , багато чого нового було в моєму житті і подорожей також ... дещо з того вже опубліковано , а дещо не вистачило часу і можливості , але по троху буду викладати  - може кому то є цікавим . 

Весна хоч із запізненням але розпочалась -тож вітаю всіх мандривників-дослідників з новим 2018-м сезоном !!! 

Ну що ж ... поки день ще не дуже довгий та й з погодою щось не дуже , сніг тілько станув і скрізь болото , пропоную такий коротенький але насичений маршрут : 

БЦ - Щербаки - Антонів - Тхорівка - Квітневе - БЦ

Комплекс млинів у Щербаках , костел-зіккурат у Антонові та палац Страшинських у Тхорівці були описані в більш ранніх постах на цій гілці форуму  тож хочу зупинитися саме на с.Квітневе .

Для мене с.Квітневе , що знаходиться лише у 7-ми км від м.Сквира , без перебільшення стало відкриттям року ! Я й не сподівався у нашій найближчій окрузі знайти ще один палац ( ... ну палацик  ... та хай навіть садибу )  в інтернеті про нього повний вакуум - хто не вірить спробуйте  .  Як же я його знайшов - випадково через супутник сервісу гугл мапс побачив "підозрілий" об'єкт і вирішив як буде можливість то й перевірити - ну от і перевірив .

IMG_4056n.jpg

Ну і про сам палац , точніше все що вдалось знайти : до 1947р. село носило назву Казимирівка ; за Похилевичем належить Петру Адамовичу Потоцькому що мешкає у селі Турбіївка ...

Л.Похилевич видав свої "Сказания о населенных местностях Киевской губернии " в 1864р. я ж вважаю що палац збудовано наприкінці  ХІХ-го початку  ХХ-го ст.

IMG_3536n.jpg

IMG_3525n.jpg

IMG_4060n.jpg

IMG_3520.jpg

IMG_3518n.jpg

Палац в доброму стані ( що і так видно на фото ) , а як на реалії нашого життя так взагалі в відмінному . А все тому що в ньому на данний час розміщується аж чотири "установи"  відповідно до 4-х сторон світу , так і кількості фасадів , так і кількості входів-виходів у ньому  - а це : бібліотека ; клуб ; фельдшерський пункт ; Церква !. Приходиш так до бібліотеки ...читаєш , йдеш до клубу ...диспутуєш про прочитане ...отримуєш по пиці , переміщуєшся до фельдшера і на ранок всі разом замолюють гріхи у церкві - і це все не залишаючи палац )))))

P.S. Координати  на гугл мапс 49.706488, 29.584389 , відстань від БЦ до с.Квітневе  50 км , якщо їхати запропонованим маршрутом загальний пробіг складе 125 км . Дороги - до Сквири нормально , а от " по селах " тре їхати обережно - разом з снігом пішов і асфальт ...

P.P.S. Іхати на Квітневе тільки серез Сквиру - Домантівку  !!! ( з траси БЦ - Кременець з поворотом на с.Ями трохи ближче але сільські грунтові дороги такою погодою  не пройти ... ями ...)

Сообщение отредактировал acorn: 31 Март 2018 - 17:37

• 4

#362 Ali4ka

Ali4ka

Кулинар Года - 2014 + Мисс Форума - 2014

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6 618 сообщений
  • Район:Центр
Отправлено 04 Май 2018 - 13:37

Ребятки, кто то был в этом году в Рогачах?
  • 0

#363 acorn

acorn

Друг семьи

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPip
  • 1 473 сообщений
  • Район:леван

Отправлено 04 Май 2018 - 22:17

Тетіїв.

Все що я донедавна знав про це місто з точки зору збереженної архітектурної спадщини так це існування каплички-усипальниці родини Свейковських . І хоча торік ми  були транзитом цим містом - віднайти її нам так і не вдалося , але  деда з сусідньої теми своїми дописами допоміг віднайти місцерозташування  пам'ятника архітектури національного значення - каплиці Свейковських  , що і стало поштовхом для подальших пошуків.

Пошуки ... інтернет - це сила ! ... якось віднайшов в неті інвестиційний паспорт Тетіїва а там перелік пам'яток історії та архітектури і от у ньому було зазначено маєток (фільварок) Морочинської ... йой і поМорочився я з пошуком того маєтку , єдине що вдалося  віднайти на просторі інтернету так це фото маєтку на офіційному сайті Тетіївської міськради - все ж він існує !!! Далі діло  стало  ... і тут вже спрацювало діло принципа - віднайти і тчк ! що й було зроблено .

Маєток Марії Іванівни Морочинської  , як що точніше будинок керуючого маєтком ,  графиня постійно  не мешкала у Тетієві а довірила керівництво пану Прежецеховському  що й мешкав у ньому . Стосовно дати будівництва інформації роздобути не вдалося я ж вважаю що цей будинок збудовано наприкінці ХІХ ст.

IMG_6297n.jpg

IMG_6308n.jpg

Варто сказати що з оригінального декору мало що лишилося , та й планування зазнало змін ( хоча і не суттєвих - замуровано декілька дверних пройомів ) що не дивно бо за радянщини в маєтку був гуртожиток.

Окрім самого маєтку зберіглися і фільваркові будівлі : 

IMG_6291n.jpg

IMG_6294n.jpg

IMG_6325.jpg

Що ще є подивитися у Тетієві ? - млин "Порхун" збудований німецькими колоністами у 1820р , наврядчи він тоді мав такий вигляд - думаю те що є збудовано на початку ХХст. 

IMG_20180422_163537n.jpg

Наразі млин використовують як склад реманенту сортивної секції , тож звичного звалища ви тут не побачите що є гут !

IMG_20180422_163952n.jpg

Спливають останні дні садиби останього власника млина Цуцмана ... за радянщини у ньому зробили інкубатор ( до речі при пошуку маєтку Морочинської кілька місцевих направляли нас саме сюди ... ??? ... ) ... тепер від одноповерхової садиби лишився лише сум ...і погріб ...

IMG_20180422_161255n.jpg

А ще зберігся і комплекс земської лікарні ( початок ХХст ) 

IMG_6281n.jpg

Костел  св.Яна Пепомуцека 1820рр будівництва ( сховався за стіною поруч з капличкою )  зазнав кілька перебудов за радянщини - спершу з нього зробили кінотеатр і збоку добудували двоповерхову добудову , у 1980хх до всього того ще добудували - що з того вийшло сховано за парканом давно не працюючого заводу " СТИМУЛ ".

IMG_20180329_145732n.jpg

Ну і наостанок те з чого все починалось - капличка Свейковських  ( разом з костелом - в центрі фото за парканом ) , фото не попсове  але все без прикрасс - чиста натура . ( фото не фонтан  телепон + сутінки ,  тож вибачайте )

IMG_20180329_192712n.jpg

P.S. Координати маєтку Морочинської на гугл мапс 49.358015, 29.672621

P.P.S. Дякую  Oleksandr Oberemok за витрачений особистий час та за  експрес екскурсію містом Тетіїв  :td:  

Сообщение отредактировал acorn: 04 Май 2018 - 22:22

• 2

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных