Перейти к содержимому

Форум города Белая Церковь

Фотография
- - - - -

ПРРО для ФОП

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 18

#1 Переводчик

Переводчик

Участник

• Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений
  • Район:Лєван

Отправлено 18 Ноябрь 2020 - 14:51

Я - ФОП, программист. Принимаю оплату на банковскую карту от украинских заказчиков.

Если я заведу себе программный кассовый аппарат, я должен буду сдавать отчёт о доходах за день каждый день ли только в те дни, когда был доход?

• 0
Debian зручний та швидкий

#2 sasha91

sasha91

Писатель

• Пользователь+
  • PipPipPipPip
  • 538 сообщений

Отправлено 22 Ноябрь 2020 - 23:39

А у вас хіба не 1 група?
  • 0

#3 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 23 Ноябрь 2020 - 13:58

група єдиного податку у мене третя. Програмістам на першій не можна бути.

• 0

#4 polosataya

polosataya

Новичок

• Новичок
  • Pip
  • 27 сообщений
Отправлено 23 Ноябрь 2020 - 14:30

Делаете приказ о выходных . В эти дни не сдаете. А во все остальные либо с доходом, либо нулевой. 

• 1

#5 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 23 Ноябрь 2020 - 18:20

Делаете приказ о выходных . В эти дни не сдаете. А во все остальные либо с доходом, либо нулевой. 

Я сам на себя работаю. Не имею нанятой рабочей силы. Как мне быть, если  я попаду в больницу, не буду получать доход и не буду работать в эти дни вообще?
Своего офиса у меня нет. Работаю из дому.

• 0

#6 svetiсk

svetiсk

Друг семьи

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPip
  • 1 654 сообщений
Отправлено 23 Ноябрь 2020 - 18:32

Не пойму проблемы, отчёт раз в  квартал.

при чем здесь работал или не работал пару дней?

Сообщение отредактировал svetiсk: 23 Ноябрь 2020 - 18:33

• 0

#7 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 23 Ноябрь 2020 - 18:52

Проблема в тому, що касовий апарат здає свою звітність щодня. В щоквартальний звіт до податкої - то зовсім інша річ.
  • 0

#8 svetiсk

svetiсk

Друг семьи

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPip
  • 1 654 сообщений
Отправлено 23 Ноябрь 2020 - 20:16

Проблема в тому, що касовий апарат здає свою звітність щодня. В щоквартальний звіт до податкої - то зовсім інша річ.

У меня подобная проблема не стоит. Со мной рассчитываются по перечислению ( через банк) 

Никаких кассовых аппаратов не имею и пока не собираюсь заводить.

может поэтому этот головняк мне не знаком.

• 0

#9 polosataya

polosataya

Новичок

• Новичок
  • Pip
  • 27 сообщений
Отправлено 24 Ноябрь 2020 - 08:43

Я сам на себя работаю. Не имею нанятой рабочей силы. Как мне быть, если  я попаду в больницу, не буду получать доход и не буду работать в эти дни вообще?
Своего офиса у меня нет. Работаю из дому.

Лучше обратиться с этим вопросом в налоговую письменно. Ваш запрос должны зарегистрировать и дать письменный ответ. Чтобы в будущем было чем отбиваться. У нас законы меняются на коленке и на ходу. А письменный ответ Ваш шанс отбиться от штрафов.

• 0

#10 miranda

miranda

Писатель

• Пользователь+
  • PipPipPipPip
  • 690 сообщений
  • Район:БЦ
Отправлено 25 Ноябрь 2020 - 00:43

Мне пару лет назад, налоговая прислала запрос, почему я не использую кассовый аппарат.
Я ответил что использую исключительно безналичный расчет.
Их это устроило.
Да, и ответ писал через кабинет платника)
  • 0

#11 Ах!

Ах!

Прописанный

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10 219 сообщений
Отправлено 25 Ноябрь 2020 - 01:58

безналичные расчеты с использование платежных карт требуют РРО

• 1

#12 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 25 Ноябрь 2020 - 11:13

Мне пару лет назад, налоговая прислала запрос, почему я не использую кассовый аппарат.
Я ответил что использую исключительно безналичный расчет.
Их это устроило.
Да, и ответ писал через кабинет платника)

Насколько я понял из закона, теперь безналичные расчёты не требуют РРО только(!) если вы выставляли своему заказчику счёт (счёт-фактуру) и заказчик оплатил на ваш счёт, содержащий в своём номере цифры 2600, строго согласно вашей счёт-фактуре.
У меня иногда бывают мелкие заказы от частных лиц на 50-100 грн. И если я начну гонять в банк своих клиентов по таким мелочам, они просто уйдут к конкурентам.

• 0

#13 miranda

miranda

Писатель

• Пользователь+
  • PipPipPipPip
  • 690 сообщений
  • Район:БЦ
Отправлено 25 Ноябрь 2020 - 11:27

безналичные расчеты с использование платежных карт требуют РРО

Всё расчеты через счёт-фактуры и акты выполненных работ
  • 1

#14 svetiсk

svetiсk

Друг семьи

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPip
  • 1 654 сообщений
Отправлено 25 Ноябрь 2020 - 17:40

Насколько я понял из закона, теперь безналичные расчёты не требуют РРО только(!) если вы выставляли своему заказчику счёт (счёт-фактуру) и заказчик оплатил на ваш счёт, содержащий в своём номере цифры 2600, строго согласно вашей счёт-фактуре.
У меня иногда бывают мелкие заказы от частных лиц на 50-100 грн. И если я начну гонять в банк своих клиентов по таким мелочам, они просто уйдут к конкурентам.

Так пусть платят с карточки как и платили, только по счёт фактуре. 
Не надо никого ни куда гонять по всяким банкам

Сообщение отредактировал svetiсk: 25 Ноябрь 2020 - 17:43

• 0

#15 Ах!

Ах!

Прописанный

• Пользователь+
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10 219 сообщений
Отправлено 27 Ноябрь 2020 - 19:07

Всё расчеты через счёт-фактуры и акты выполненных работ

Так пусть платят с карточки как и платили, только по счёт фактуре. 
Не надо никого ни куда гонять по всяким банкам

еще раз: при безналичных расчетах платежными картами, не зависимо от того, на основании каких документов они осуществляются (договора, акты, счета, накладные или их отсутствие), с 1 апреля 2021 года все ФОПы на едином налоге, кроме 1-й группы, должны использовать РРО или ПРРО

до 1 апреля 2021 есть исключения

http://zir.tax.gov.ua/main/actual/

Актуальні запитання (26.11.2020)

Діє з 01.08.2020 В яких випадках ФОП – платники ЄП не застосовують РРО та/або ПРРО з 01.04.2021?

Категорія 109. Порядок застосування реєстраторів розрахункових операційПитання Діє з 01.08.2020 В яких випадках ФОП – платники ЄП не застосовують РРО та/або ПРРО з 01.04.2021?Відповідь

Діє з 01.08.2020
Коротка:
Не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО з 01.04.2021 фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи.

Повна:
     Законом України від 20 вересня 2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129), з врахуванням змін, внесених Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 01.08.2020, вносяться зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якими, зокрема, викладено в новій редакції п. 296.10 ст. 296 ПКУ та доповнено п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ.
     Разом з тим, Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), який, відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» набрав чинності 01.08.2020, вносяться зміни, зокрема, до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), відповідно до яких, зокрема, викладено в новій редакції ст.ст. 3 та 9 Закону № 265.
     Згідно з преамбулою Закону № 265 (у редакції Закону № 128) Закон № 265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – програмний РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім ПКУ, не допускається.
     Відповідно до ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі – РК).
     Пунктом 6 ст. 9 Закону № 265 визначено, що РРО та/або програмні РРО, та РК не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО та/або програмні РРО відповідно до ПКУ.
     Відповідно до п. 296.10 ст. 296 ПКУ (у редакції Закону № 129) РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
     Водночас, п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ (у редакції Закону № 129) передбачено, що до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн., крім тих, які здійснюють:
     реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
     реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.
     З 01 січня 2021 року до 01 квітня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
     реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
     реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
     реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
     реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
     роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
     діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону № 265;
     діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
     діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
     реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Государственной налоговой службой разработаны учебные модули с разъяснениями для субъектов хозяйствования и граждан действующих норм законодательства о применении РРО (прро). Они позволят пользователям избежать ошибок при применении РРО (прро) и неверного толкования законодательных норм.

Сообщение отредактировал Ах!: 27 Ноябрь 2020 - 19:26

• 1

#16 kachetkar

kachetkar

Новичок

• Новичок
  • Pip
  • 33 сообщений
  • Район:Центр

Отправлено 26 Февраль 2021 - 17:13

Спасибо за инфу. Я хоть не программист , но инфа важна 

• 0

#17 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 01 Март 2021 - 13:36

А якщо я закрию свій ФОП та зареєструюся як самозаянйта особа на загальній системі оподаткування, РРО для мне все одно буде обов'язковим? Мій річний дохід значно менший за мільйон гривень.

• 0

#18 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 22 Март 2021 - 13:14

з'ясував, що самозайняті теж не можуть уникнути касових апаратів. :(

• 1

#19 Переводчик

Переводчик

Участник

• Автор Темы
  • Модератор
  • PipPip
  • 304 сообщений

Отправлено 22 Март 2021 - 16:26

Поставив собі програмний касовий апарат, скачавши його на сайті податкової служби. Це безкоштовно.

Але ж реєстрація та подання всіх необхідних бланків на cabinet.tax.gov.ua завдало значного клопоту.

• 0

Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных